Світильники, особливо якщо їх використовують в екстремальних умовах, вимагають підвищеного захисту – це факт, з яким сьогодні вже ніхто не посперечається. У цій статті ми розглянемо такий важливий показник, як ступінь вологозахисту або ступінь захисту IP.

 

Отже, в приміщеннях з підвищеною вологістю повітря (а це ванні кімнати, душові, басейни, різні виробничі приміщення) для освітлення використовують світильники з вологозахистом. У чому їх особливості?

Особливості світильників з підвищеним вологозахистом

Вони мають спеціальну конструкцію, яка запобігає попаданню вологи та її пари на освітлювальний елемент. Зовні такі вологозахищені світильники є повністю закритими плафонами у вигляді кулі, прямокутника та іншої простої форми. Всередині «глухого» плафон знаходиться освітлювальний елемент. Каркас виготовляється із металу з антикорозійним покриттям.  Такі світильники бувають:

  • настінні;
  • вбудовувані точкові
  • стельові світильники.

Нижче уявляємо вам невелику добірку світильників зі ступенем вологозахисту, вони підійдуть для ванних кімнат, приміщень з підвищеною вологістю, всі картинки клікабельні.

Найважливішою характеристикою ступеня вологозахисту  є індекс IP (скорочення від англійської фрази «International Protection»). Цей міжнародний показник захисту позначається двома цифрами, перша з яких – ndash; вказує на рівень захисту від механічних навантажень, а друга – рівень захисту від вологи. Перша цифра може змінюватися від «0» - немає захисту до «6» - максимальний захист. Друга – від «0» (мінімальний захист) до «8» (максимальний захист). Проміжні цифри дають уявлення про те, наскільки добре і якою мірою захищений світильник від вологи чи пилу.

Захист від пилу:

1.      – цього класу світильників сьогодні не випускають;

2.      – світильник можна торкатися пальцями;

3.      – захищений від порошин, діаметр яких більше 2,5 мм;

4.      – захист від предметів, діаметр яких понад 1 мм;

5.      – захист від дрібного пилу;

6.      – повністю захищений.

Для другого показника – захист від вологи:

1.      – захищений від вертикального падіння крапель;

2.      – захищений від падіння крапель (до 15°);

3.      – захищений від бризок (до 60°);

4.      – захищений від будь-яких бризок;

5.      – захищений від цівки  води;

6.      – захищений від сильних струменів води;

7.      – захист при зануренні на невелику глибину (до 1м) та на короткий час;

8.      – захист при зануренні на певну глибину та необмежений час;

Наприклад, світильники зі ступенем захисту  IP65. Показник «6» говорить про те, що світильник має максимальний захист від пилу, а цифра «5» дозволяє стверджувати, що світильник витримає, якщо на нього потраплятиме невелика кількість води.

Підприємства, що випускають світильники для  ванної кімнати та сирих приміщень обов'язково зобов'язані провести випробування своєї продукції на відповідність цьому стандарту. Після випробувань визначається ступінь захисту та видається свідоцтво із зазначенням у ньому коду IP. Сам світильник також маркується цим кодом.